NAJBLIŻSZE WYSTĘPY
GALERIA
31.05 Coventry - Swindon / EL
01.06 Kaparna - Rospiggarna / Elitserien
03.06 Swindon - Coventry / EL
 
KSIĘGA GOŚCI
   
 

 
 
 
Warto zobaczyć
   

maj 2004
   
 
 
 

 
nasz partner
 
 

kontakt:
kontakt@kurmanski.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

NEWS

Jeżeli posiadacie materiały związane z Rafałem Kurmańskim: zdjęcia, wypowiedzi, wywiady, filmiki, przesyłajcie je proszę na adres: kontakt@kurmanski.pl

30.05.2014 13:32

"JAKBY TO BYŁO..."

Mija dekada bez Rafała Kurmańskiego. Jakby wyglądało 10 lat w sporcie żużlowym z "Kurmankiem" na torze..? Wielu widziało go na podium MŚ. Mimo młodego wieku Rafał zapisał bogatą karierę - do jej prześledzenia i wspomnienia osoby Rafała zachęcamy na naszej stronie. Prosimy o przesyłanie nowych materiałów na adres: kontakt@kurmanski.pl

30.05.2013 16:43

"MOTORKI NIE ZAGRAŁY" - TO JUŻ 9 LAT

Niezapomniane - sylwetka, uśmiech, mimika, głos - pamiętamy jak dziś, a to już 9 lat od nagłego odejścia Rafała. Może symbolicznie "motorki nie zagrały" na W69 w rocznicę jego śmierci. Kto wie, może w 10. rocznicę..?

30.05.2012 10:12

8 LAT BEZ "KURMANKA"...

Już 8 lat nie dopingujemy "Kurmanka" i jego przebojowych akcji, nie widzimy uśmiechu "Wydry" w klubowym parkingu, nie śledzimy dalszej kariery Rafała, zastanawiając się, "co by było, gdyby…". Pamiętają Kibice, którzy cały czas wspominają żużlowca, odwiedzają jego oficjalną stronę i wpisują się do wiecznej Księgi Gości.

30.05.2011 01:17

7. ROCZNICA, MSZA ŚW.

W dniu 5. czerwca br. o godz. 12:30 w kościele pw. św. Urbana I na os. Braniborskim w Zielonej Górze zostanie odprawiona msza św. w intencji Rafała w 7. rocznicę Jego śmierci.

29.05.2010 20:03
NON OMNIS MORIAR...

To już 6 lat gdy Go nie ma z nami...Dzień 30 maja na zawsze już pozostanie w naszych sercach. Tego dnia odszedł od nas Rafał Kurmański. Wielki sportowiec ale przede wszystkim wielki człowiek. Miły, uśmiechnięty, pracowity, zawsze chętny podać pomocną dłoń...Jego szarże "po zewnętrznej" i mecz w Gnieźnie, w którym dzięki swej mistrzowskiej jeździe wprowadził zielonogórską drużynę do ekstraligii...na zawsze zostaną już w naszej pamięci! "Non omnis moriar - nie wszystek umrę".
Msza święta w intencji Rafała odbędzie się w niedzielę, 30 maja o godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Urbana I na ul. Braniborskiej.

30.05.2009 9:05
TO JUŻ 5 LAT... MSZA ZA "KURMANKA"

W niedzielę 31 maja 2009 r. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze o godz. 10:30 odbędzie się msza w intencji Rafała Kurmańskiego.

30.05.2009 9:01
"RAFAŁ KURMAŃSKI - BRYLANCIK Z ZIELONEJ GÓRZY"

"Zielonogórski "brylancik" pękł, nim zdążył zaświecić pełnym blaskiem szlachetnego kamienia" - zachęcamy do przeczytania artykułu o Rafale Kurmański autorstwa Marcina Łady z "Gazety Lubuskiej".
>>> więcej

28.05.2008 16:08
4. ROCZNICA... MSZA W INTENCJI RAFAŁA

W niedzielę 1 czerwca, w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela zostanie odprawione msza w intencji Rafała Kurmańskiego. Początek nabożeństwa o godz. 15:00.

27.06.2007 8:34
PIERWSZY BIEG PAMIĘCI KURMANKA

22 czerwca po meczu ZKŻ-u Kronopol z Unią Leszno odbył się pierwszy w historii bieg "Pamięci Rafała Kurmańskiego". 3 lata temu, właśnie przed pojedynkiem z "Bykami" Rafał od nas odszedł. W wyścigu poświęconym pamięci "Kurmanka" zwyciężył Grzegorz Walasek przed Piotrem Protasiewiczem, Adamem Kajochem i Patrickiem Hougaardem. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w historii zielonogórskiego klubu.
>>> więcej

30.05.2007 00:17
MSZA ŚW. W INTENCJI RAFAŁA

Msza Św. w intencji Rafała odbędzie się dnia 17 czerwca 2007 roku (niedziela) o godz. 13:30 w kościele p.w. Najświetszego Zbawiciela przy al. Niepodległości w Zielonej Górze.

30.05.2007 00:15
MŁODY CZŁOWIEK O WIELKIM WALECZNYM SERCU...

To już trzeci rok jak nie ma Go wśród nas. Rafał Kurmański, młody człowiek o wielkim walecznym sercu. Pracowity, zawsze uśmiechnięty, skromny, życzliwy... takim Go pamiętamy. Rafała kochali wszyscy i jako człowieka, i jako zawodnika. Do dzisiaj mamy w pamięci jego akcje na torze, zwłaszcza znakomite ataki "po zewnętrznej". Piął się do góry, z roku na rok zdobywał coraz większe uznanie, jego talent rozkwitał w oka mgnieniu. Pomimo młodego wieku zyskał miano jednego z najbardziej utalentowanych zawodników tego pokolenia. Kariera stała przed nim otworem... Niestety jego życie potoczyło się inaczej i dziś, gdy nie ma Go tutaj, wśród nas wspominamy ... i jeszcze długo wspominać będziemy. Bo fenomen Kurmanka nadal jest żywy, wciąż trwa w nas. KURMANEK FOREVER!

27.05.2007 17:31
"UŚMIECH TWOICH UST"

Gdyby wśród najwierniejszych fanów Rafała przeprowadzić ankietę z czego najbardziej Go zapamiętali, to niewąpliwie na drugim miejscu (bo Jego akcje na torze wiodą tu niekwestionowany prym) znalazłby się Jego uśmiech.
>>> więcej

24.12.2006 14:20
BRAKUJE RAFAŁA...

Wigilia to dzień szczególny, chcemy spędzić go zawsze z najbliższymi. To czas radości i miłości. Boże Narodzenie to święta najbardziej rodzinne. Nie zawsze jednak udaje się zasiąść przy stole z tymi, których kochamy. Nasi najbliżsi odchodzą, pozostaje po nich puste miejsce przy wigilijnym stole. Dla mamy Rafała Kurmańskiego, Doroty Białostockiej i babci Ireny Białostockiej, to już trzecia wigilia, którą spędzają bez ukochanego Rafała.
>>> więcej

30.10.2006 21:49
ZŁOWIONE W SIECI

Surfując po internecie znalazłem tekst, który jak sądzę nadaje się znakomicie do opublikowania właśnie w tych dniach, gdy myślami jesteśmy przy naszych bliskich, których nie ma już z nami.
>>> więcej

30.10.2006 21:35
WYLICYTUJ KEVLAR KURMANKA!

W licytacji na rzecz leczenia kontuzjowanego zawodnika Orła Łódź - Sebastiana Kowolika znalazł się kevlar Rafała Kurmańskiego. Aukcja z pewnością zainteresuje każdego fana "Kurmanka", który będzie mógł nabyć niepowtarzalną pamiątkę i przy okazji wesprzeć szczytny cel. >>> AUKCJA

22.08.2006 09:46
"24"

Dziś świętowałby swoje 24-te urodziny. Wszyscy wpisywaliby się do księgi gości, aby życzyć Mu wszystkiego "naj" i samych "trójek" na torze. Niestety pozostało nam tylko wspomnienie... Wspomnienie zawsze miłego, uśmiechniętego, ciepłego człowieka o wielkim sercu. Utalentowanego sportowca, który gdyby nie feralny 30 maja 2004 r., byłby ciągle tu, wśród nas i walczył wraz z kumplami z drużyny o ekstraligę. Tego pragnęlibyśmy wszyscy. I choć jest to niemożliwe a Rafał nie będzie się już więcej ścigał o punkty dla ukochanego FALUBAZU, to my jego fani i tak o nim nigdy nie zapomnimy. Mamy Rafała w swoich sercach. Na zawsze pozostaną też w naszej pamięci jego szarże "po dużej" i mecz w Gnieźnie, w którym dzięki swej mistrzowskiej jeździe wprowadził zielonogórską drużynę do ekstraligi.

30.05.2006 02:18
PAMIĘTAM JAK DZIŚ...

Dokładnie 2 lata temu spędzałem nockę przed monitorem, uzupełniając nowo powstałą stronę Rafała Kurmańskiego, podczas gdy rozgrywała się życiowa tragedia popularnego "Kurmanka". W drugą rocznicę tego pamiętnego dnia, który odmienił życie wielu z nas - również moje, chciałbym podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że strona kurmanski.pl stała się "żywą pamiątką" po żużlowcu. W ostatnim czasie przybyło trochę materiałów na stronie m.in. filmik z Rafałem w samolocie, dość wymowny zapis komentarza sylwetki "Kurmanka" przez dziennikarzy Wizji Sport (dział Multimedia), zdjęcia z GP w Chorzowie, nowa galeria z dzieciństwa Rafała, a także kilka innych nowych fotek (zobacz: Galeria). Z mojej strony zachęcam do jak najczęstszego odwiedzania strony oraz przesyłania nowych materiałów. Admin

29.05.2006 23:11
JEDZIESZ ZAWSZE Z NAMI!!!
W swoim życiu doświadczyłem wielu darów od Boga. Jednym z nich była możliwość spotkania takiego człowieka jak Rafał Kurmański. Prywatnie nie znałem go, ale miałem przyjemność kilka razy porozmawiać o żużlu z Kurmankiem, przy okazji współpracy dla kilku portali sportowych. Pamiętam doskonale, jak po raz pierwszy dostałem zlecenie, aby zrobić wywiad z jednym z zielonogórskich żużlowców. Od razu pomyślałem o Kurmanku!
>>> więcej

29.05.2006 22:50
30 MAJ 2004
Moja historia nie będzie opisem wielkich przeżyć na jakimś stadionie, podczas ligowego meczu czy Grand Prix... Będzie to największe przeżycie związane z żużlem, choć niestety bardzo smutne. Ten dzień już na zawsze pozostanie w mej pamięci. Wiele różnych wydarzeń żużlowych, ludzi związanych z żużlem robiło na mnie pozytywne wrażenie, bądź pozostawał też niedosyt albo niesmak. Jednak odkąd się interesuje żużlem, a trwa to nieprzerwanie od jakichś 15 lat, to jednak dzień 30 maja 2004 roku nie pozwoli mi nigdy o sobie zapomnieć...
>>> więcej

29.05.2006 09:12
TO JUŻ DWA LATA...
To już dwa lata mijają od kiedy nie ma Go z nami, a przecież wciąż nie potrafimy się pogodzić z brakiem Jego obecności. "Rafał Kurmański był jednym z najzdolniejszych naszych żużlowców. O takim długo jeszcze będziemy marzyć" - tak napisano w komentarzu do wyników plebiscytu na "Wydarzenie trzynastolecia", w którym to plebiscycie za takie wydarzenie czytelnicy lubuskiej mutacji "Gazety Wyborczej" uznali tragiczną śmierć Rafała.
>>> więcej

29.05.2006 09:08
RAFAŁ I NAJBLIŻSI
Gdyby prześledzić życiorysy sportowców, którzy doszli do wielkich sukcesów, to na kartach wielu z nich znaleźć by można relacje o trudnym dzieciństwie, gdzie pas często bywał w robocie; szkole, do której chodziło się pod górkę; podbitych oczach i rozciętych wargach w bójkach z kolegami; podrapanych kolanach w licznych eskapadach w poszukiwaniu przygód. Rafał nie jest tu specjalnym wyjątkiem i daleko mu do świętości - mięczaki chowane w cieplarnianych warunkach nie mają tej nabytej w młodości pazernej potrzeby zdobywania świata.
>>> więcej

27.05.2006 19:11
MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI RAFAŁA
W niedzielę 11 czerwca o godz. 12:30 odbędzie się w kościele p.w. św. Alberta w Zielonej Górze Msza Święta w intencji Rafała Kurmańskiego. Nie powinno na niej zabraknąć żadnego fana popularnego "Kurmanka"!

26.05.2006 18:46
RAFAŁ I JEGO ZWIERZAKI

Zwierzęta towarzyszyły Kurmankowi całe życie. W domu rodzinnym były to psy - najpierw kundle Misiek i Mysia, potem jamnik Pikuś, a następnie spokrewniona z wilczurem Pysia. Kiedyś, jako mały szkrab usiłował przynieść do domu złapaną w pobliskim lasku jaszczurkę, lecz ta w chytry sposób pozbyła się swego ogona, który został w ręce Rafała, a sama uciekła do lasu...
>>> więcej

27.04.2006 16:45
KOSZULKI Z "KURMANKIEM"

W związku z coraz większą liczbą zapytań dotyczących zakupu koszulki "dla Rafała" postanowiliśmy wykonać ich kolejną partię (nowe koszulki będą miały nadruk adresu strony www również na plecach, cena pozostaje bez zmian: 10 zł). Zamówienia z podaniem ilości, rozmiaru, koloru (czarny, niebieski) oraz dokładnym adresem przesyłki prosimy przesyłać na adres kontakt@kurmanski.pl (temat: koszulka Kurmanka). Osoby, które nie dostały od nas potwierdzenia wcześniejszego zamówienia, prosimy o jego ponowne złożenie. Tylko nasze potwierdzenie przyjęcia zamówienia oznacza jego realizację.

25.12.2005 9:01
DLACZEGO RAFAŁ..? (3)
Rafał stał się już moim idolem od dnia, w którym zaczęłam chodzić na
żużel. Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Pierwszy raz na żużlu,
pierwszy raz w sektorze kibiców i pierwsze słowa jakie usłyszałam to głośne
skandowanie kibiców "Ra-fał-Kur-mań-ski".

>>> więcej

31.10.2005 16:31
"ZAWSZE BĘDZIESZ Z NAMI"
Jutro 1. listopada - dzień, w którym odwiedzamy groby nie tylko swoich bliskich, ale również pamiętamy o sportowcach, którzy nie tak dawno byli bohaterami sportowych aren, a teraz ich wyczyny spoczywają w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że Wy wierni kibice, nie tylko Rafała Kurmańskiego, będziecie zawsze o Nich pamiętać i wspominać nie tylko w Święto Zmarłych...

4.10.2005 13:31
TO NIE ROBERT DADOS!
W dolnośląskim dzienniku "Słowo Polskie-Gazeta Wrocławska" z 23.IX.2005 r. zwróciłem uwagę na zainspirowany tragedią siatkarza Arkadiusza Gołasia obszerny artykuł W.Koerbera i I.Maciasia pt. "Śmierć gra w ataku". Pierwszy z tych dziennikarzy w owej gazecie pisuje nt. żużla, więc nietrudno domyślić się, że ze szczególnym zainteresowaniem przeczytałem fragment, do którego po zacytowaniu chciałbym się krótko odnieść...
>>> więcej

29.08.2005 22:50
DZIĘKI ZA PAMIĘĆ!
Szczerze wzruszająca jest Wasza pamięć o Rafale. Wspaniałe wiązanki kwiatów, zapalane znicze, milcząca refleksja setek fanów nad mogiłą czy wreszcie tak liczne wpisy do "kurmankowej" Księgi Gości pozwalają wierzyć w prawdziwość słów, jakie czytaliśmy w 23. rocznicę Jego urodzin na na bannerze umieszczonym przy Jego grobie: "Wszystkiego najlepszego Kurmanku - nie zapomnimy o Tobie". Upoważnieni przez Rodzinę Rafała, za te dowody pamięci serdecznie Wam dziękujemy, osobliwie tym z Was - kibicom z różnych stron Polski, którzy pokonujecie nieraz setki kilometrów, aby przez chwilę zadumać się w miejscu tak pięknym, ale jakże bolesne wspomnienia nam wszystkim przywołującym.

22.08.2005 13:50
23. URODZINY "KURMANKA"!
Rafał Kurmański świętuje dzisiaj 23. urodziny. Świętuje... gdyż w każdym z nas pozostała jego cząstka i niezapomniane wspomnienia. Niech każdy z nas wspomni w tym dniu uśmiechniętego Rafała, który tak kochał życie i tak szybko je zakończył... Bodźcem do refleksji niech będzie nowa galeira "Tygodnik Żużlowy o Kurmanku", która przedstawia scany artykułów dotyczące kariery Rafała z lat 1999-2003 kliknij

21..08.2005 23:51
DLACZEGO RAFAŁ..? (2)
"Rafał był Wielkim Człowiekiem, Wojownikiem. Zawsze walczył do końca. I zawsze widziałam go uśmiechniętego. I takim go zapamiętam. Dla mnie zawsze już będzie uśmiechniętym Kurmankiem" - tak wspomina Rafała Kurmańskiego Kinga z Piły...
>>> więcej

15..08.2005 15:41
JAK RAFAŁ ZOSTAŁ KARATEKĄ
"W karate robił szybkie postępy, miał niesamowite predyspozycje ruchowe i wrodzony talent do tego sportu. Kiedy zdał egzamin na biały pas i otrzymał od nas certyfikat i kimono cieszył się jak dziecko. Na pewno po zakończeniu sezonu 2004 znów przyszedłby kontynuować do nas tę swoją nową pasję..." - to fragment tekstu, który otrzymaliśmy od Marcina Kuciarskiego. Jeżeli chcielibyście opisać swoje wspomnienia dotyczące "Kurmanka", piszcie do nas.
>>> więcej

21.06.2005 23:50
NOWE MATERIAŁY NA STRONIE
W dziale MULTIMEDIA dostępne są nowe filmiki udostępnione przez administratora strony falubaz.com Właśnie ten portal odpowiedział na naszą prośbę dotyczącą możliwości udostępnienia nam miejsca na swoim serwerze. Za udzieloną pomoc WIELKIE DZIĘKI!

7.06.2005 22:17
PODZIĘKOWANIA
W imieniu rodziny Rafała wszystkim, którzy w tych rocznicowych dniach dali wyraz
swojej wdzięcznej pamięci o Nim, pragniemy bardzo serdecznie podziękować.
Dziękujemy za liczny udział w nabożeństwie za Jego duszę, za setki zniczy i kwiatów
złożonych na Jego grobie, za wzruszające słowa wpisywane do "Księgi Gości", za
szeroki oddźwięk w mediach.
"No omnis moriar - nie wszystek umrę" - jakże aktualne skojarzenia wywołują te słowa
Horacego!

30.05.2005 10:55
IUSTUS QUASI LEO - REFLEKSJE W ROCZNICĘ ŚMIERCI RAFAŁA KURMAŃSKIEGO
Dzieciństwo Kurmanka nie było usłane różami i pewno gdyby nie żużel stoczyłby się na dno nie umiejąc wyrwać się z ponurego klimatu blokowiska ze wszystkimi jego ciemnymi stronami. Ustrzegł go przed tym trener Grabowski, który nieraz na treningu przyłożył mu chorągiewką po plecach. To dzięki przygodzie ze speedwayem Rafał radykalnie odmienił swe dotychczasowe życie - został tym, kim pozostanie na zawsze w mojej pamięci - człowiekiem o wielkiej dobroci i uczciwości, o sercu gołębia i lwa jednoczesnie.
>>> więcej

30.05.2005 8:35
KURMANEK FOREVER!!!

Dzisiaj mija rok od tragicznej śmierci Rafała Kurmańskiego. Dokładnie rok temu 30 maja 2004 roku, tuż przed meczem z leszczyńską Unią, obiegła Zieloną Górę wiadomość o śmierci Rafała. Nikt nie mógł uwierzyć, wszyscy myśleli, że to jakiś głupi żart. Niestety okazało się, że to prawda. Odeszła od nas jedna z największych osobowości świata żużlowego. Duma zielonogórskiego speedwaya.
Rafał wszystko co osiągnął na torze zawdzieczał wyłącznie sobie, swojemu uporowi, zawziętości w dążeniu do celu, woli walki i pracowitości. Nikt tak jak On nie potrafił się cieszyć ze swoich "motorków". Zawsze skromny, uprzejmy, uśmiechnięty. A w dodatku pełen młodzieńczej werwy.
Taki był i takim Go zapamiętamy na zawsze.
Spoczywaj w pokoju.

25.05.2005 7:43
NOWOŚCI NA STRONIE

Są już dostępne wszystkie filmiki (m.in. film z grudniowej prezentacji ZKŻ-u), które wcześniej były zamieszczone na stronie. Poza tym zamieściliśmy dwie nowe galerie: "Z dzieciństwa" oraz drugą część "Kolekcji Romka Piotrowskiego". Przybyło zdjęć w pozycji "Twoja fotka z Rafałem". W dziale Galeria znalazł się również namalowany portret Rafała Kurmańskiego. Mamy nadzieję, że tym razem serwer wytrzyma obciążenie związane ze ściąganiem przez Was materiałów ze strony. Zwracamy się z prośbą o pomoc do firm hostingowych lub innych podmiotów mających możliwość udostępnienia nam miejsca na serwerze w zamian za reklamę na stronie.

15.05.2005 12:58
MSZA W INTENCJI ŚP. RAFAŁA KURMAŃSKIEGO

W pierwszą rocznicę tragicznej śmierci śp. Rafała Kurmańskiego odprawiona zostanie w kościele pw.św. Alberta przy ul.Stefana Batorego w Zielonej Górze msza św. za spokój Jego duszy. Początek nabożeństwa w niedzielę 29 maja br. o godz. 9.30, o czym zawiadamiają rodzina i przyjaciele.

28.04.2005 8:01
HISTORIA PEWNEJ NAGRODY
Oprócz licznych dyplomów i pucharów Rafał bywał niekiedy obdarowywany nagrodami rzeczowymi jak np. rowerem, wieżą, kuchenką mikrofalową, brodzikiem czy butelką szampana...
>>> więcej

13.03.2005 22:38
PROBLEMY TECHNICZNE
Z pewnością zauważyliście, że ostatnio borykaliśmy się z problemami technicznymi, a dokładnie posłuszeństwa odmówił nam serwer, który nie wytrzymył obciążenia związanego z często ściąganymi materiałami. Cieszy nas bardzo, że nadal odwiedzacie licznie stronę Rafała. Nadal są niedostępne pewne linki i materiały. Prosimy Was o cierpliwość. Wszystko wróci wkrótce do normy.

13.03.2005 21:29
PUCHARY RAFAŁA
Na stronie zamieszczamy fotografie kolekcji pucharów Rafała Kurmańskiego oraz Srebrny Wieniec z Pardubic z 2001 roku. To bogaty dorobek z kariery Kurmanka...
Polecamy również nową, bardzo wymowną fototapetę wykonaną przez jednego z kibiców. W dziale Multimedia umieściliśmy również wywiad z ostatniego ligowego spotkania Rafała w Lesznie z podkładem grupy DKA kliknij
>>> więcej

26.01.2005 18:53
WCIĄŻ NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ...
Taki tytuł nosił tekst Wiesława Dobruszka, który ukazał sie w "Tygodniku Żużlowym". Na stronie prezentujemy scan tego artykułu włącznie z listem kibica - Katarzyny z Zielonej Góry.
>>> więcej  

26.01.2005 18:08
MATERIAŁY NA STRONĘ
Niestety na stronie nie powstanie Galeria "Gazety Lubuskiej". Nasza redakcja już od kilku miesięcy starała się o pozyskanie zdjęć fotoreportera "GL". Mimo wcześniejszych zapewnień ze strony "GL" jej fotoreporter nie zgodził się na publikację zdjęć na stronie Rafała Kurmańskiego. Szkoda, że włodarzom "Gazety Lubuskiej" nie udało się nakłonić swojego fotoreportera na publikację zdjęć...
Jeżeli posiadacie jakiekolwiek materiały dotyczące "Kurmanka", piszcie do nas. Czekamy również na Wasze pomysły związane z fukcjonowaniem strony.

20.01.2005 11:14
"TRZEBA O TYM GŁOŚNO MÓWIĆ"
"Ja Go bardzo dobrze znałem, wiem jaki był, jak podchodził do sportu, wiem, co uważał za słuszne i jak się zachowywał. Ale to co przeczytałem w lokalnej prasie na Jego temat, to było coś niewiarygodnego (...) Było to dla mnie nie do pomyślenia, co można robić przed i po śmierci z jednym z najbardziej utalentowanych żużlowców w historii zielonogórskiego, a nawet światowego speedwaya (...) w jeden dzień zrobiono z Niego bandytę i przestępcę. Rafał był człowiekiem, który był zbyt wrażliwy, na to, co powiedzą ludzie, co o Nim napiszą w porannej gazecie" - na stronie prezentujemy fragment wywiadu z Dawidem Kujawą zamieszczonego w "Tygodniku Żużlowym".
>>> więcej

9.01.2005 13:45
DLACZEGO RAFAŁ..?
Przed trzema latami usłyszałam o Rafałku po raz pierwszy. Zdobył wicemistrzostwo Europy Juniorów, bardzo dobrze prezentował się w IMŚJ (ćwierćfinale). Dziadek dużo mi o Nim opowiadał. Mówił o pechu na tym ćwierćfinale, o kontuzji nogi. Na początku myślałam, że zapomnę o tym nazwisku, że to tylko tak sobie coś usłyszałam i nie będę pamiętać. Ale ...
>>> więcej

8.01.2005 23:14
LICYTUJ CZAPECZKĘ RAFAŁA
Na stronie przegladzuzlowy.pl trwa licytacja gadżetów żużlowych. Całkowity dochód z licytacji wpłynie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród gadżetów znalazła się czapeczka Rafała Kurmańskiego. Jest to niepowtarzalna pamiątka! Zapraszamy wszystkich kibiców "Kurmanka" do licytacji.
>>> licytuj

16.12.2004 23:45
KALENDARZ Z KURMANKIEM
Na stronie zamieszczamy projekt kalendarza z Rafałem Kurmańskim. Każdy z Was może zrobić kopię kalendarza w najbliższym zakładzie poligraficznym lub ksero. Kalendarz jest zrobiony w proporcjach formatu A3. Czekamy na Wasze projekty kalendarza.
>>> multimedia

13.12.2004 19:37
FILM Z PREZENTACJI ZKŻ-u
Podczas Mikołajkowej prezentacji ZKŻ-u 7 tysięcy kibiców obejrzało w ciszy wzruszający film dotyczący Rafała Kurmańskiego. Wspaniały podkład muzyczny oraz przepiękna akcja z Gniezna tworzą niesamowitą atmosferę przy oglądaniu tego filmu. W zielonogórskim amfiteatrze nikt nie krył wzruszenia... Film został udostępniony przez zielonogórską "Kablówkę".
>>> ściągnij flm

13.12.2004 00:11
FILMIK Z POGRZEBU RAFAŁA
Na Waszą prośbę umieściliśmy film z pogrzebu Rafała. 4 czerwca tysiące kibiców pożegnało "Kurmanka". Przy oglądaniu filmu łzy cisną się do oczu. Ból nadal pozostał...
>>> ściągnij flm

3.11.2004 21:45
DZIĘKUJEMY ZA PAMIĘĆ...
Wszystkim Wam, którzy w tych smutnych i skłaniających do refleksji i zadumy dniach, pamiętaliście o naszym Śp. Przyjacielu, chcemy tą drogą serdecznie i gorąco podziękować. Czynimy to w imieniu własnym, ale również z upoważnienia Rodziny i najbliższych Rafała. Dziękujemy za wzruszające, wypowiadane przez łzy słowa, za modlitwy i za lampki zapalone na mogile "Kurmanka", ale też i za te, które wielu z Was zapalało z myślą o Nim, na bezimiennych grobach w miejscowościach położonych z dala od Zielonej Góry. Te setki zniczy, to symbol naszej pamięci o Tym, którego tak bardzo
uwielbialiśmy, a którego odejście dopiero nam uświadomiło, jak bardzo Go teraz brakuje.

>>> więcej

1.11.2004 19:19
TROCHĘ WSPOMNIEŃ...
"Rafał Kurmański był bardzo odważnym człowiekiem, ułożonym i zawsze uśmiechniętym, nigdy nie wchodził nikomu w drogę, on był widoczny tylko na torze, poza torem był jak anioł, to nie był już ten diabełek, co na torze. Nigdy się nie żalił mi, że jest mu źle, po prostu miał taki charakter i trzymał w sobie to, co go zżerało od środka jak rak. Nie chciał mówić o swoich problemach, bo chciał być jak wojownik..." - to fragment wspomnień "kolegi za małolata"...
>>> więcej

1.11.2004 16:11
"DZIEŃ DOBRY" RAFAŁA
"Rafała pamiętam od momentu kiedy zaczął przychodzić na stadion - wspomina Andrzej Huszcza, który dla Kurmańskiego był sportowym wzorem. - Był drobnej budowy, wyglądał jak starszy przedszkolak. Na stadionie spędzał wiele godzin. Początkowo żartobliwie nazywaliśmy go "Dzień Dobry". Rafał za każdym razem, kiedy spotykał mnie lub inną osobę z drużyny, mówił "dzień dobry".
>>> więcej

1.11.2004 12:48
ZABILI LUDZIE "Tygodnik Żużlowy" Nr 44
"Rafał wolał odejść, by mieć spokój, by nie słuchać ciągłych oskarżeń i pomówień. Nie miał już siły z tym walczyć. Teraz jest szczęśliwy, nikt już nie wbija Mu szpili w serce! Tam gdzie teraz jest, może spokojnie kręcić na motorku kółka." Monika Florków
>>> więcej

1.11.2004 12:15
DOKUMENT O RAFALE
Dzisiaj o godz. 17:40 zielonogórska "Kablówka" wyemituje ponad półgodzinny filmik o Rafale. Powtórna emisja we wtorek o godz. 18:40.

31.10.2004 16:39
"KURMANEK" - WSPOMNIENIE
Jutro Święto Zmarłych - dzień, w którym odwiedzamy cmentarze, by wspomnieć tych, których już między nami nie ma... Wiele zniczy zapłonie z pewnością na grobie Rafała Kurmańskiego, który tak nagle odszedł, bez pożegnania... Myślę, że odpowiednią "lekturą" w tym dniu będzie tekst Kamila Kawickiego, zamieszczony w ostatnim numerze "Tygodnika Żużlowego"...
>>> więcej

22,10.2004 23:02
IMIENINY RAFAŁA
W niedzielę 24 października Rafał obchodziłby swoje Imieniny. Zamiast imieninowych życzeń niech każdy z nas w swoim imieniu oraz internautów z całej Polski zapali świeczkę na jego grobie. Już wkrótce powstanie na stronie nowa galeria. W listopadzie przygotowaliśmy dla fanów "Kurmanka" małą niespodziankę (szczegóły wkrótce). Cały czas pytacie o gadżety z Rafałem. Ta sprawa nie jest taka prosta i wymaga pewnych ustaleń.

26.08.2004 00:48
KURMANEK... JAKIEGO PAMIĘTAMY  
Dużym zainteresowaniem wśród kibiców z całej Polski cieszy się wydanie "Kurmanek... jakiego pamiętamy". Składająca się z 64 stron książeczka zawiera wspomnienia kilku bliskich mu osób, wiele nieznanych dotąd fotek Rafała oraz zapis jego kariery, w tym skan pierwszego i ostatniego programu z zawodów "Kurmanka". Wydanie jest doskonałą pamiątką po zielonogórskim żużlowcu. Osoby, które są zainteresowane kupnem publikacji prosimy o kontakt z Zielonogórskim Klubem Żużlowym tel. 453-89-11.
>>> więcej  

25.08.2004 23:58
FAN CLUB "KURMANKA"
Oprawa spotkania 22 sierpnia była pierwszym "osiągnięciem" Fan Clubu Kurmanka. Organizacja oprawy nie byłaby możliwa bez pomocy sponsorów, którym chciałbym bardzo podziękować za finansowe wsparcie. W sumie uzbieraliśmy 1750 zł, z czego wykorzystaliśmy 1388 zł. Na tą kwotę składa się zakup ponad 5 tys. niebieskich balonów, koszt wykonania 2 transparentów, zakup 22 rac oraz wykonanie napisu RAFAŁ. W kasie Fan Clubu pozostało 362 zł, które wykorzystamy podczas następnej imprezy w Zielonej Górze. Chciałbym również podziękować samym klubowiczom, bez których oprawa nie miałaby w ogóle miejsca.
>>> więcej

19.08.2004 14:48
W URODZINY KURMANKA...
Jutro żużlowcy Quick-Mixu zmierzą się z bydgoską Polonią. Spotkanie zbiega się z datą urodzin Rafała Kurmańskiego, który 22 sierpnia kończy 22 lata. Fan Club "Kurmanka" zaplanował specjalną oprawę jutrzejszych zawodów. W kasach czeka kolejna niespodzianka - wydanie "Kurmanek... jakiego pamiętamy", o której piszemy poniżej. Jutro wspólnie uczcimy pamięć po Rafale, który na zawsze zostanie w naszych sercach...

17.08.2004 19:08
URODZINOWA NIESPODZIANKA...
Jak obiecałem, dla wszystkich, którzy pamiętają o Urodzinach Rafała, przygotowaliśmy niespodziankę. Otóż 22 sierpnia przed meczem z Budlexem Polonią Bydgoszcz będzie można nabyć w kasach stadionu publikację Jemu poświęconą a zatytułowaną "Kurmanek... jakiego pamiętamy". Jest to 64-stronicowa książeczka formatu A5, która pod symbolicznie skromną okładką (bo taki był Rafał przez całe swoje krótkie życie) zawiera Jego biografię, wspomnienia bliskich Mu osób oraz szczegółowy przebieg Jego żużlowej kariery.
>>> więcej  

11.08.2004 00:51
FAN CLUB SIĘ ROZKRĘCA!
Na czwartek, na godz. 17 zaplanowano kolejne spotkanie Fan Clubu Rafała Kurmańskiego. Miejsce spotkania: stadion przy ul. Wrocławskiej, pod tablicą wyników. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

7.08.2004 11:19
KOLEJNE SPOTKANIE FAN CLUBU
Wczoraj miało się odbyć spotkanie Fan Clubu Rafała Kurmańskiego. Niestety został odwołany wczorajszy trening i wielu z Was nie mogło się dostać na stadion przy ul. Wrocławskiej. Spotkaliśmy się w mniejszym gronie i postanowiliśmy przełożyć spotkanie Fan Clubu na niedzielę - zaraz po spotkaniu zielonogórskiej drużyny z RKM Rybnik - przy bannerze Fan Clubu. Zapraszamy!

4.08.2004 23:56
UWAGA! SPOTKANIE FAN CLUBU
Osoby, które zadeklarowały chęć wstąpienia do Fan Clubu "Kurmanka" informujemy, że w dniu 6 sierpnia (piątek), podczas treningu zielonogórskiej drużyny, o godz. 17 w sektorze NetFansów na pierwszym łuku, odbędzie się spotkanie organizacyjne fan clubu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

25.07.2004 11:08
ROBERT DOWHAN O RAFALE
"Był wielkim zawodnikiem. Jednak sprawił wszystkim wielki ból i wielką rozpacz. To, co zrobił do dzisiaj jest nie pojętne. Tak naprawdę to nas wszystkich zostawił. Zostawił nas pogrążonych w wielkich domysłach. Zostawił naszą ekstraligę i klub w sytuacji, kiedy mogliśmy już odbudować zespół..."
>>> więcej  

21.07.2004 23:54
FLAGA " Z KURMANKIEM" / TRANSPARENTY
Już wkrótce na stadionie pojawi się flaga z Rafałem. Firmy, które chciałyby wspomóc wykonanie takiej flagi prosimy o kontakt kontakt@kurmanski.pl Poza tym, jeżeli macie pomysły na transparenty dotyczące "Kurmanka", piszcie do nas. Spróbujemy Wam pomóc.

21.07.2004 19:50
DZIĘKUJĘ...
Dziękuję internautom za miłe słowa skierowane pod moim adresem - proszę uwierzyć, że nie o poklask mi chodziło - po prostu Rafał był, jest i będzie dla mnie kimś bardzo, bardzo bliskim, mimo że nasza przyjaźń trwała tak krótko i tak boleśnie została przerwana (Romek Piotrowski).
>>> więcej

14.07.2004 14:53
FAN CLUB "KURMANKA"
Nadal przyjmujemy zapisy do Fan Clubu Rafała Kurmańskiego. Niestety zainteresowanie Fan Clubem jest niezbyt duże, dlatego prosimy Was o pomoc w jego promocji. W dziale Fan Clubu zamieściliśmy banner, który możecie umieszczać np. na forum lub na innych stronach. W piątek na stadionie pojawi się transparent zachęcający do wstąpienia do fan clubu. Naszym założeniem było pojawienie się na stadionie w licznym gronie, dlatego czekamy na dalsze zapisy.
>>> więcej

9.07.2004 13:16
ARTYKUŁ PISANY W MAGLU
Z niesmakiem przeczytałem przedruk artykułu Sławomira Mizerskiego z "Polityki" i gdyby nie łacińska sentencja, że "nomina sunt odiosa" to rzekłbym, iż nazwisko autora znakomicie oddaje treść owego artykułu. Nie wiem na ile autor znał R.Dadosa, ale jestem przekonany, że większość "rewelacji" o Rafale Kurmańskim usłyszał dopiero niedawno i to zapewne w zielonogórskim maglu.
>>> więcej

 

Archiwum wiadomości

1, 2 , 3 , 4

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2004 dualsport.zg.pl; Projekt i wykonanie: MaSch